PŘEBALUJEME

vše o látkových plenách a zdravém zadečku Vašeho dítěte

OBLÉKÁME

Hýčkejte miminko v oblečení z měkkých a jemných materiálů, dnes a denně.

NOSÍME

buďte svému miminku stále nablízku. Vydejte si vstříc novým dobrodružsvím.

Nejčastější dotazy k nošení dětí

 • Od kdy můžu nosit miminko ? Miminko můžete nosit od narození, usnadníte mu tak adaptaci na vnější svět. Velmi vhodný a oblíbený úvaz v tomto období je kolíbka, kde je dítě schouleno v podobné pozici, jako bylo v bříšku. S měkkým elastickým šátkem MaM Earth vám půjde vázání  velmi snadno.
 • Do jakého věku lze nosit ? Nosit můžete přibližně do 15-18 kg ( dle typu šátku), nebo 20 kg v nosítku Manudca. Více, ale záleží na Vás, kolik unesete a Vašem dítěti, do kdy se bude chtít nosit.
 • A co páteř miminka ? Při správném uvázání šátku a dotažení nosítka Manduca, vytváří  jejich materiál pevnou oporu páteři. Dítě se rodí ve schoulené poloze- imituje písmeno C s nožkami pokrčenými a doširoka rozevřenými jako písmeno M. Vázání šátku  a nosítko Manduca respektují tuto fyziologii. Postupem času, jak svalstvo dítěte síli, dochází k narovnávání páteře. S prvními pokusy o zvedání hlavičky, plazení a lození dochází k vývoji dvojitého zakřivení páteře, tak jak je známe u dospělých lidí.
 • Nebudou mě bolet záda ? Během těhotenství, jste přibrala přibližně okolo 15 kg, které velmi rychle porodem a následně ztratíte. Proto po porodu nošení 3,5 kg dítěte pro Vás nebude vůbec žádný problém. Tak jak bude Vaše dítě přibývat na váze, budou sílit vaše svaly, klouby a vazy. Velmi rychle zjistíte o kolik lehčí a jednodušší je nosit dítě uvázané na těle, kde je jeho váha rozložena na celé Vaše záda a ramena., než pouze v náruči, kdy jednostranně přetěžujete paži a krční svaly.
 • Jakým způsobem můžu nosit ? Můžete nosit na břiše, na boku a na zádech.
 • Od jakého věku jsou jednotlivé způsoby nošení  vhodné ? Na břiše  nosíte obvykle od narození do cca 1-1,5 roku v závislosti na velikosti a váze dítěte. Tato poloha Vám přináší úžasnou blízkost. Položená hlavička na vaši hrudi přináší dítěti jemu známý tlukost vašeho srdce a rytmus dýchání. Na boku doporučujeme nosit cca 6 měsíců, kdy je svalstvo zad již zpevněné. Tento způsob nošení poskyzuje dostatečný rozhled i tomu největšímu zvědavci a současně mu poskytuje možnost  bezpečí v případě únavy, nebo leknutí. Na zádech lze nosit od 9-12 měsíců. Je-li Vaše miminko těžké a dlouhé, uvítáte možnost nošení na zádech. tento způsob nošení přináší dítěti stejný pohled na svět, jako máte vy a nauvěřitelnou příležitost pro lumpačiny v podobě tahání Vás za vlasy, rozhazování zboží v regále či  házení dudlíku za tričko.
 • Můžu nosit, má-li dítě problémy s kyčlemi ? Ano, má-li Vaše dítě problémy s kyčlemi používejte vertikální úvazy typu klokan, kříž s kapsou, koník na bok nebo nošení v nosítku Manduca. Tyto úvazy podporují doširoka postavené končetiny, které napomáhají správnému vývoji kloubní hlavice a kyčelní jamky.  U těchto dětí nejsou vhodné úvazy typu kolíbka
 • Moje dítě hodně zvrací, nebo má reflux ? Má-li Vaše dítě problémy s častým opakovaným zvracením, nebo má reflux používejte vertikální úvazy typu klokan, kříž s kapsou, koník na bok nebo nošení v nosítku Manduca. U dětí,které nedrží hlavičku, nezapomeňte na správnou fixaci hlavičky, aby nedocházelo k přetěžování krční páteře.
 • Je vhodné nošení pro předčasně narozené dítě ? Nošení předčasně narozených dětí je velmi vhodné, protože jim imituje pobyt v děloze, tyto děti mívají sklony ke zvýšené dráždivosti v důsledku nezralosti vlastní nervové soustavy. Těsný kontak s tělem a vlastní tělesné teplo napomáhají problémům s termoregulací u předčasně narozených dětí.
 • Můžu nosit dítě čelem dopředu ? Přestože tento způsob nošení bývá k vidění na mnoha reklamních fotografiích a populárních časopisech  - jednoznačně se odborníky na nošení dětí a psychology nedoporučuje.  Malé dítě při tomto způsobu nošení v novém prostředí bývá konfrontováno velkým množstvím nových podnětů, které nezvládá nervová soustava zpracovat. To může vést ke zvýšené předrážděnosti a rozmrzelosti. Neméně důležitým faktorem je bezpečnost dítěte. Dítě nošeno čelem dopředu funguje jako nárazník pro všechny situace - jako je vítr, prach , fyzická nebezpečí aj. V neposlední řadě je potřeba zmínit ztrátu pocitu bezpečí. Dítě, které je čelem dopředu, se nemá možnost ukrýt do bezpečí, poleká-li se čehokoli, nebo je něco vystraší. Při nošení na boku, nebo na břiše jednoduše stočí hlavičku a ukryje se k vám do bezpečí. Při nošení čelem dopředu nedocílíte správného fyziologického postavení páteře a nožiček. Děti v této poloze obvykle "visí", celá jejich váha spočívá na stydké kosti. A zejména u žen s většími prsy může docházet k nepřirozenému prohýbání zádíček miminka do luku.
 • Jak nosit dítě v létě ? V létě oblékjte miminko střídmě, vhodné je pro nošení použít oblečení, které obře odvádí pot - jako je např. z merinovlny, nebo kombinace merinovlna/hedvábí, případně funkční prádlo z Moiry. Nezapomeňte chránit hlavičku a zbytek těla před ostrými slunečními paprsky vhodným slunečním kloboučkem, případně brýlemi proti slunci.
 • Jak nosit dítě v zimě ? V zimním období můžete nosit dítě pod vlastní bundou (např. MaM bunda), nebo můžete použít Ochrannou kapsu. Nezapomeňte chránit nejochlazovanější část těla - a to jsou nožičky. Pro komfortní nošení za každého počasí si můžete vybrat z naší široké škály oblečení a doplňků.

       

Víte co je…

Babylegs?

návleky na nožky a ruce, které chrání před chladem a drsnou podlahou....

Novinky e-mailem

Doporučení

Domníváte se, že by naše stránky mohly zajímat někoho z Vašich přátel či známých?
Doporučte nás!

Anketa

V čem nosíte své dítě ?

Ukázat výsledky

Publikační systém WebGet© IT STUDIO s.r.o., 2002-2020