PŘEBALUJEME

vše o látkových plenách a zdravém zadečku Vašeho dítěte

OBLÉKÁME

Hýčkejte miminko v oblečení z měkkých a jemných materiálů, dnes a denně.

NOSÍME

buďte svému miminku stále nablízku. Vydejte si vstříc novým dobrodružsvím.

RADY A TIPY PRO ÚDRŽBU SVRCHNÍCH KALHOTEK 

  • Svrchní kalhotky( PUL) s polyurethanovým zátěrem nemusíte prát po každém použití. Většinou je stačí otřít vlhkým hadříkem nebo opláchnout pod tekoucí vodou. Perte v pračce na 40°- 60°C (dle doporučení na etiketě), nepoužívejte bělící prostředky. KALHOTKY NIKDY NEPOKLÁDEJTE PŘÍMO NA TOPENÍ polyurethanovou vrstvou ani je nenatahujte.     

           Svrchní kalhotky při přebalování střídejte a nechte je vždy proschnout .   

  • Pro vlněné kalhotky platí pravidlo - čím méně se perou tím lépe.Vlněné kalhotky se močí regenerují. Pokud nejsou znečištěné perte 1x za 2-3 týdny ručně v prostředku určeném pro vlnu. Kalhotky jemně promněte v rukou, vymáchejte v čisté vodě a ručně vyždímejte. Pravidelně 1x za 4-6 týdnu , nebo když Vám začnou kalhotky prosakovat proveďte jejich impregnaci lanolínovou kůrou.
  • Svrchní kalhotky při přebalování střídejte a nechte je vždy proschnout. Vlněné kalhotky schnou min. 24 hod. Doporučujeme  tudíž mít min. 3 ks kalhotek.  Zabalíte-li vlněné svrchní kalhotky po vyprání na krátkou dobu do froté ručníku, který odsaje většinu vody, urychlíte tak jejich schnutí.                                 
  • Lanolínová kůra: 1- 2 lžíce lanolínové impregnace( např. firmy Ulrich)  rozpusťte v 1l horké vody a nechejte schládnout na cca 30 °C. Vyprané kalhotky namočte na 4-6 hod. do lázně, po vyjmutí vymáchejte ve 2-4 l vody, jemně vyždímejte v ruce a nechejte volně uschnout. 

       Namočíte-li do lanolínové kůry kalhotky suché - impregnační efekt bude větší. 

  • Lanolínová kůra: - domácí - v lékárně si zakoupíte -Vosk z ovčí vlny -  cera lanae  žlutá mazlavá mast, cena cca 40 Kč za 50g. V kyblíku v 1l vařící vody rozpustíte cca 1/2-3 kávové lžičky tohoto tuku, přidáte jednu kapku dětského, nebo jiného šetrného šampónu - nutné pro rozpuštění vosku. Zamícháte a přilejete studenou vodu, tak aby teplota lázně byla max. 30°C. Poté ponoříte vlněné kalhotky. Doporučujeme nejdříve namočit naruby - nejvíce lanolínu se nachytá na vnitřní stranu, která je nejexponovanější, poté převrátit zpět. Pro kalhotky Wool Shorties a Longies se zdá být tento způsob impregnace účinnější.

Nikdy nedávejte vlněné kalhotky sušit na přímé slunce, radiátor nebo do sušičky.  

Víte co je…

Babylegs?

návleky na nožky a ruce, které chrání před chladem a drsnou podlahou....

Novinky e-mailem

Doporučení

Domníváte se, že by naše stránky mohly zajímat někoho z Vašich přátel či známých?
Doporučte nás!

Anketa

V čem nosíte své dítě ?

Ukázat výsledky

Publikační systém WebGet© IT STUDIO s.r.o., 2002-2020