PŘEBALUJEME

vše o látkových plenách a zdravém zadečku Vašeho dítěte

OBLÉKÁME

Hýčkejte miminko v oblečení z měkkých a jemných materiálů, dnes a denně.

NOSÍME

buďte svému miminku stále nablízku. Vydejte si vstříc novým dobrodružsvím.

RADY A TIPY PRO ÚDRŽBU SVRCHNÍCH KALHOTEK 

  • Svrchní kalhotky( PUL) s polyurethanovým zátěrem nemusíte prát po každém použití. Většinou je stačí otřít vlhkým hadříkem nebo opláchnout pod tekoucí vodou. Perte v pračce na 40°- 60°C (dle doporučení na etiketě), nepoužívejte bělící prostředky. KALHOTKY NIKDY NEPOKLÁDEJTE PŘÍMO NA TOPENÍ polyurethanovou vrstvou ani je nenatahujte.     

           Svrchní kalhotky při přebalování střídejte a nechte je vždy proschnout .   

  • Pro vlněné kalhotky platí pravidlo - čím méně se perou tím lépe.Vlněné kalhotky se močí regenerují. Pokud nejsou znečištěné perte 1x za 2-3 týdny ručně v prostředku určeném pro vlnu. Kalhotky jemně promněte v rukou, vymáchejte v čisté vodě a ručně vyždímejte. Pravidelně 1x za 4-6 týdnu , nebo když Vám začnou kalhotky prosakovat proveďte jejich impregnaci lanolínovou kůrou.
  • Svrchní kalhotky při přebalování střídejte a nechte je vždy proschnout. Vlněné kalhotky schnou min. 24 hod. Doporučujeme  tudíž mít min. 3 ks kalhotek.  Zabalíte-li vlněné svrchní kalhotky po vyprání na krátkou dobu do froté ručníku, který odsaje většinu vody, urychlíte tak jejich schnutí.                                 
  • Lanolínová kůra: 1- 2 lžíce lanolínové impregnace( např. firmy Ulrich)  rozpusťte v 1l horké vody a nechejte schládnout na cca 30 °C. Vyprané kalhotky namočte na 4-6 hod. do lázně, po vyjmutí vymáchejte ve 2-4 l vody, jemně vyždímejte v ruce a nechejte volně uschnout. 

       Namočíte-li do lanolínové kůry kalhotky suché - impregnační efekt bude větší. 

  • Lanolínová kůra: - domácí - v lékárně si zakoupíte -Vosk z ovčí vlny -  cera lanae  žlutá mazlavá mast, cena cca 40 Kč za 50g. V kyblíku v 1l vařící vody rozpustíte cca 1/2-3 kávové lžičky tohoto tuku, přidáte jednu kapku dětského, nebo jiného šetrného šampónu - nutné pro rozpuštění vosku. Zamícháte a přilejete studenou vodu, tak aby teplota lázně byla max. 30°C. Poté ponoříte vlněné kalhotky. Doporučujeme nejdříve namočit naruby - nejvíce lanolínu se nachytá na vnitřní stranu, která je nejexponovanější, poté převrátit zpět. Pro kalhotky Wool Shorties a Longies se zdá být tento způsob impregnace účinnější.

Nikdy nedávejte vlněné kalhotky sušit na přímé slunce, radiátor nebo do sušičky.  

Víte co je…

Svrchní kalhotky?

kalhotky, které se používají na plenku. Zabraňují pronikání vlhkosti z plenky na...

Novinky e-mailem

Doporučení

Domníváte se, že by naše stránky mohly zajímat někoho z Vašich přátel či známých?
Doporučte nás!

Anketa

V čem nosíte své dítě ?

Ukázat výsledky

Publikační systém WebGet© IT STUDIO s.r.o., 2002-2021