PŘEBALUJEME

vše o látkových plenách a zdravém zadečku Vašeho dítěte

OBLÉKÁME

Hýčkejte miminko v oblečení z měkkých a jemných materiálů, dnes a denně.

NOSÍME

buďte svému miminku stále nablízku. Vydejte si vstříc novým dobrodružsvím.

Biooblečení  - co je to ?

Biooblečení ( v zahraničí známé jak organic clothes) je vyrobeno ze surovin, které pocházejí z ekologicky kontrolovaného zemědělství a při jejich následném zpracování a  výrobě se nepoužívají chemické látky, které  mohou působit rakovinotvorně,  negativně ovlivňovat vývoj plodu, nebo způsobovat  alergickou reakci. Kontrola procesu výroby patří mezi nedílnou složku při produkci biooblečení. Pro barvení biooblečení jsou používaná barviva bez obsahu azobarviv, těžkých kovů, dioxinů – u kterých byl prokázán karcinogenní účinek.

 

Běžně se k finální úpravě standartního oblečení používají chemické látky, které zaručují různé „anti“- úpravy – např. nemačkavost, snadná žehlitelnost, nehořlavost, antibakteriálnost atd. Tyto chemické látky mohou být příčinou alergických reakcí organismu. Vzledem k tomu, že oblečení je v kontaktu s kůži dlouho dobu a pokožka vytváří obrovskou absorpční plochu, ¨může docházet k pomalému přestupu chemických látek do organismu. Tyto látky se následně kumulují v játrech, ledvinách aj.

 

Ekologie- vzhledem k tomu, že velká část produkce běžného oblečení probíhá v rozvojových zemích, kde  nejsou respektovány a dodržováný základní pravidla k ochraně životního prostředí, dochází zde ke katastrofální devastaci životního prostředí.

 

Fair trade -produkce biooblečení velmi úzce souvísí  s etikou  pěstování plodin a následné výroby oblečení. Farmáři, kteří pěstují biobavlnu bývají adekvátně zaplaceni dle vykonané práce , pracovníci v továrnách, kde se zpracováva bavlník a šičky  oděvů dostávají plat, odpovídající jejich práci. Pracují v lidských pracovních podmínkách a nejsou vykořisťováni novodobými vykořisťovatěly. Při výrobě není používaná dětská práce.

Chcete-li se dozvědět více o principech Fair trade - doporučujeme navštívit zde a zde.

 

Bavlna versus biobavlna

Víte, že  při pěstování konvenční bavlny je použito 25% celkově spotřebovaných pesticidů a 10% celkově spotřebovaných hnojiv na 3% obdělávané půdy.  Na výrobu 1 kg  bavlněné tkaniny je použito 560-880 g chemických látek.

Světová zdravotnická organizace odhaduje, že ročně zemře 20 000 lidi v souvislosti s aplikací hnojiv, herbicidů a pesticidů ( zejména v rozvojových zemích).

Biobavlna je pěstována bez použití hnojiv, pesticidů a herbicidů. Biobavlněná vlákna jsou trvanlivější a materiály vyrobené z biobavlny jsou přirozeně jemnější, měkkčí a prodyšnější.

 

Merinovlna

 

Merino vlna je velmi jemná, pohodlná, prodyšná s vynikajícími izolačními vlastnostmi. Jedná se o jeden z nejvhodnějších materiálů pro nejmenší děti, poněvadž napomáhá termoregulaci. Dutá vlákna vlny napomáhají udržovat dětskou pokožku suchou. Velké množství vzduchových kapsiček mezi přirozeně zkroucenými vlákny vlny napomáhá udržení tělesné teploty a udržují cirkulující teplý vzduch co nejblíže dětské pokožky.

 

 
Je na Vás se rozhodnout, jak ochráníte své malé dítě, před množstvím chemických látek. Zkuste nahradit kvantitu kvalitou .

 

Víte co je…

Svrchní kalhotky?

kalhotky, které se používají na plenku. Zabraňují pronikání vlhkosti z plenky na...

Novinky e-mailem

Doporučení

Domníváte se, že by naše stránky mohly zajímat někoho z Vašich přátel či známých?
Doporučte nás!

Anketa

V čem nosíte své dítě ?

Ukázat výsledky

Publikační systém WebGet© IT STUDIO s.r.o., 2002-2021